Bodyterapie (body-psychoterapie) pracuje v propojení tělesné, mentální, emoční, sociální a duchovní úrovně klienta s cílem nalezení  a podpory jeho sebeúzdravných sil. Zjednodušeně můžeme říci, že bodyterapie léčí duši (psychiku) s pomocí těla.

Každá prožívaná emoce se (kromě subjektivně prožívaného pocitu) odráží prostřednictvím neuro-humorálních mechanismů také na tělesné úrovni.

Prožíváme-li něco příjemného, hezkého (jsme nadšení, vděční, veselí..), je také naše tělo v pozitivním nastavení, příjemně uvolněné, energeticky nabité, s dobře vyladěným vegetativním nervovým systémem            i imunitním systémem.

Prožíváme-li úzkost, strach, smutek či jiné nepříjemné emoce, dochází v našem těle naopak k řadě změn, které označujeme jako stresovou reakci. Tato reakce má svůj účel, zajišťuje návrat k optimálnímu stavu organismu a naše přežití.
Trvá-li ale toto nastavení dlouho nebo je-li nadlimitní a nemáme-li možnost následného odreagování či uvolnění, dochází k řadě negativních změn na tělesné i psychické úrovni.

Prožité negativní emoce mohou zůstávat v našem těle i řadu let jako napětí nebo blokace na různých úrovních (svaly, fascie, kosti, klouby, vnitřní orgány atd..). To může vést postupně ke ztrátě energie, dobré nálady, vitality, různým psychickým, tělesným nebo vztahovým potížím, až k nemoci.

Bodyterapie pomáhá uvolňovat toto napětí, odstraňovat blokace, revitalizovat organizmus a obnovit rovnováhu psychických i fyzických sil.

Při bodyterapii využívám především následující metody:

  • Optimalizace HRV a srdeční koherence
  • Kranio-sakrální terapie
  • Bioenergetické cvičení 
  • Biodynamické masáže

 Bodyterapie

01
Psychomotorická terapie
03
Krizová intervence
03
Optimalizace HRV
srdeční koherence
04
Bioenergetické cvičení a biodynamické masáže
05
Kranio-sakrální terapie
06
Somatické koučování